آموزش برق خودرو

جدیدترین دوره های آموزش برق خودرو ويژه بازار کار

امروزه آموزش برق خودرو تنها به باتری سازی محدود نمی‌شود. با توجه به پیشرفت سیستم‌ها و آپشن های خودروهای داخلی و وارداتی، آموزش تخصصی برق خودرو به یک نیاز ضروری برای تعمیرکاران و متخصصان برق خودرو تبدیل شده است.

انتخاب یک مدرس مجرب و کاربلد در مسیر آموزش‌ برق خودرو بسیار حیاتی است؛ زیرا این انتخاب می‌تواند کیفیت آموزش‌ها را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. به دلیل پیچیدگی و فناوری روزافزون خودروها، تعمیرکاران برق خودرو نیاز به دانش و مهارات به‌روز دارند..

اهمیت آموزش‌های تخصصی برق خودرو در افزایش توانمندی تعمیرکاران و ایجاد امکانات به‌روز در تعمیرات خودروها نه تنها به تعمیرکاران کمک می‌کند که درک بهتری از سیستم برق خودرو داشته باشند بلکه به بهبود خدمات ارائه شده به مشتریان و افزایش رضایت آنها نیز کمک می‌کند.

دوره های آموزش برق خودرو در شرکت کارنو مهارت کارا سپهر

دوره برق و انژکتور کیا و هیوندای
7800000 تومان
6,800,000
تومان
 • شروع : آذر 1402
 • پشتیبانی بعد از دوره
 • استفاده از خدمات ویژه کارنو مهارت
 • تئوری و عملی
 • کاملا کاربردی جهت بازار کار
 • معرفی خوابگاه : دارد
 • روزهای کلاس : سه شنبه،چهارشنبه،پنج شنبه
دوره برق و انژکتور خودرو های چینی
7600000 تومان
6,300,000
تومان
 • شروع : آذر 1402
 • پشتیبانی بعد از دوره
 • استفاده از خدمات ویژه کارنو مهارت
 • تئوری و عملی
 • کاملا کاربردی جهت بازار کار
 • معرفی خوابگاه : دارد
 • روزهای کلاس : سه شنبه،چهارشنبه،پنج شنبه
دوره برق و انژکتور خودرو های داخلی
 • شروع : آذر 1402
 • پشتیبانی بعد از دوره
 • استفاده از خدمات ویژه کارنو مهارت
 • تئوری و عملی
 • کاملا کاربردی جهت بازار کار
 • معرفی خوابگاه : دارد
 • روزهای کلاس : سه شنبه،چهارشنبه،پنج شنبه

این روزها افراد زیادی را می توان یافت که علاقه فراوانی به آموزش برق خودرو دارند. برق خودرو تفاوت های خاصی با مکانیک دارد و در این حوزه به بررسی و برطرف ساختن مشکلات مربوط به کامپیوتر خودروها خواهید پرداخت. انتخاب یک مدرس مجرب و آموزشگاه معتبر برای شروع این آموزش ها بسیار اهمیت دارد؛ چرا که می توانند کیفیت آموزش ها را تحت تاثیر قرار دهند. در این راستا توصیه داریم ویژگی های بارز بهترین مدرس ها و آموزشگاه های برق خودرو را مورد بررسی قرار دهید. پرسشی که مطرح می گردد این است که این ویژگی ها چه هستند؟ در ادامه این نوشتار به بررسی اهمیت انتخاب بهترین مدرس و آموزشگاه آموزش برق خودرو خواهیم پرداخت. تا انتها ما را همراهی کنید.

برق و انژکتور خودروهای چینی

سیستم برق و برق رسانی نقش قابل توجهی را در خودروها ایفا می کنند که البته باتری ها نیز در این راستا اهمیت فراوانی دارند. برای روشن کردن خودرو بایستی از سیستم برق کمک گرفت؛ زیرا خودروها به واسطه این سیستم اشتعال سوخت در موتور را تحقق می بخشند. برای ادامه عملکرد بخش های مختلف یک خودرو نیاز به برق دارید و این برق توسط باتری های خودرو تامین می گردد.

با این تفاسیر هرگونه خرابی در این سیستم می تواند شرایط بدی را پیش روی شما قرار دهد؛ چرا که بدون این سیستم امکان روشن کردن خودرو خود را نخواهید داشت. سیستم برقی خودرو از اجزاء مختلفی تشکیل شده است. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به این اجزاء داشته باشیم می توان مدار شارژ، مدار روشنایی و مدار جرقه را نام برد که هر کدام به نحوی به عملکرد صحیح خودرو کمک می کنند.

مهم ترین جزء در سیستم برق خودروهای چینی باتری است که برای تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی مورداستفاده قرار می گیرد. به بیان ساده تر می توان گفت باتری قادر است تا انرژی الکتریکی را به انرژی شیمیایی تبدیل و ذخیره نموده و در نهایت به صورت انرژی الکتریکی تحویل دهد.

دیگر قطعات سیستم برق خودروهای چینی شامل کویل، دلکو، شمع، استارت راه انداز و دینام می شوند که هرگونه خرابی در هرکدام می تواند عملکرد سیستم برق خودرو را مختل سازد. آموزش برق خودرو این امکان را برای شما عزیزان فراهم می سازد تا با عیب یابی و تعمیر این قطعات بیشتر آشنا شده و موفق به تعمیر تخصصی آن ها شوید.

برق و انژکتور کیا و هیوندای

با شرکت در دوره های آموزش برق خودرو علاوه بر خودروهای چینی می توانید به اطلاعات و مهارت های زیادی در راستای سیستم برق و انژکتور خودروهای کیا و هیوندای دست یابید. از مهم ترین سرفصل های این دوره های آموزشی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • آشنایی با سیستم های LIN و K-LINE
 • عیب یابی و برطرف ساختن مشکلات شبکه هیوندا و کیا
 • آشنایی با جعبه فیوزهای سیستم برق خودرو
 • عیب یابی و تعمیر جعبه فیوزهای سیستم برق خودرو
 • آشنایی و عیب یابی چراغ شورها، برق پاک کن جلو و عقب و شیشه شورها
 • تعمیر و عیب یابی گرمکن ها
 • تعمیر و عیب یابی محورهای صندلی و صندلی برقی خودرو
 • عیب یابی و تعمیرات قفل مرکزی
 • تعمیر آیینه الکتروکرومیک
 • آشنایی با سوئیچ های هوشمند
 • عیب یابی و تعمیر سنسورهای دنده عقب

تفاوت مکانیک و برقکار خودرو

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی تفاوت های مکانیک و برقکار خودرو پرداخته و اطلاعات مفیدی را در این راستا به شما عزیزان انتقال دهیم. بررسی این تفاوت ها از مهم ترین مباحثی است که باید قبل از شروع دوره های آموزش برق خودرو با آن ها آشنا شوید. این دو وظیفه شغلی دارای شباهت ها و تفاوت های بسیار زیادی هستند.

برقکار خودرو به عنوان یک متخصص در حوزه سیستم های الکتریکی خودرو شناخته می شود که قادر است مشکلات و عیب های الکتریکی آن ها را تشخیص داده و در نهایت برطرف سازد. در مقابل مکانیک ها نوع خاصی از تعمیرات را انجام می دهند که به اختصار شامل تعمیر سیستم ترمز، موتور خودرو، گیربکس و… می شوند. این موارد در کنار هم موجب ایجاد تفاوت هایی میان برقکار خودرو و مکانیک می شوند که می توانند اثرات قابل توجهی بر درآمد برق خودرو و مکانیکی داشته باشند.

به طور کلی تفاوت های اصلی این دو حوزه شغلی به صورت زیر هستند.

تفاوت وظایف کاری

این دو حرفه از نظر وظیفه شغلی شباهت هایی با یک دیگر دارند. به عنوان مثال می توان تعمیر وسایل نقلیه، تشخیص مشکلات خودرو و برقراری ارتباط با مشتریان را نام برد که در هر دو حرفه مشترک هستند. نوع وسیله نقلیه ای که در آموزش برق خودرو و تعمیرات این سیستم وجود دارند با وسایل نقلیه ای که مکانیک ها بر روی آن ها کار می کنند متفاوت است.

برخی مکانیک ها بر روی تمامی وسایل نقلیه کار می کنند و شما محدودیتی برای انتخاب آن ها جهت تعمیر و عیب یابی خودرو ندارید؛ اما برخی تنها در حوزه تعمیر وسایل نقلیه الکتریکی فعالیت دارند. این امر را می توان از مهم ترین تفاوت های برقکار خودرو و مکانیک ها دانست که با شرکت در آموزش برق خودرو رایگان می توانید به اطلاعات بیشتری درباره آن دست یابید.

تفاوت در الزامات شغلی برای شروع به کار

تعمیراتی که عمدتا بر روی خودروها انجام می شوند به دو دسته تعمیر قسمت های مکانیکی و تعمیر قسمت های الکتریکی تقسیم می گردند. براساس مباحث آموزش برق خودرو می توان دریافت که مکانیک ها عمدتا وطیفه عیب یابی و تعمیر بخش های مکانیکی خودرو مانند گیربکس، سیستم های تعلیق و موتورها را برعهده دارند. این افراد قادرند تا تجزیه و تحلیل این سیستم ها را با دقت انجام داده و مشاوره های مفیدی را در راستای تعمیرات به شما عزیزان ارائه نمایند.

وظایف کاری برقکاران خودرو نیز شامل نصب و نگهداری قطعات، عیب یابی و تعمیر سیم کشی برق، عیب یابی و تعمیر سیستم های صوتی خودرو، تعمیر تهویه مطبوع، تعمیر دزدگیر، تعمیر تجهیزات کامپیوتری خودروها  و استارت خودرو می شوند که با آموزش برق خودرو می توانید بیشتر با این وطایف شغلی آشنا شوید.

تفاوت در محیط کاری

افرادی که در حوزه برقکاری خودرو فعالیت دارند لازم است در محیط هایی روشن و تمیز کار کنند. در مقابل عمدتا مکانیک ها در محیط هایی کثیف تر نسبت به برقکارها فعالیت دارند. اگر به مراکز تخصصی مکانیکی خودرو مراجعه کرده باشید می دانید فضایی که در آن فعالیت دارند اغلب دارای چربی و روغن است.

تفاوت در درآمد و حقوق

هر دو حرفه با توجه به نوع تعمیرات و پست شغلی خود حقوق متفاوتی دارند؛ بنابراین نمی توان عدد دقیقی را به عنوان دستمزد آن ها اعلام کرد. درآمد برق خودرو و مکانیکی ها با توجه سطح تجربه آن ها نیز تعیین می گردد.

بهترین مدرس برق خودرو

قبل از شروع دوره های آموزش برق خودرو لازم است تحقیقاتی ویژه ای را در راستای انتخاب مدرس خود انجام دهید. یک مدرس خوب دارای یک مجموعه ویژگی ها است که با بررسی این ویژگی ها می توانید بهترین انتخاب خود را تجربه کنید. مدرسی را می توان بهترین دانست که شما را ترغیب به یادگیری نماید. این افراد با ایجاد اشتیاق در شما برای یادگیری می توانند انگیزه تان را نیز برای ورود به بازار برق خودرو افزایش دهند. از مهم ترین ویژگی های بهترین مدرس برق خودرو موارد زیر را می توان شرح داد.

علاقمند به تدریس و آموزش

علاقه به آموزش برق خودرو، نوع بیان و چگونگی تدریس مباحث از جمله عواملی هستند که می توانند اثرات قابل توجهی بر یادگیری شما داشته باشند. مدرسانی که علاقه زیادی به تدریس دارند می توانند مفاهیم را به بهترین حالت ممکن به شما عزیزان انتقال دهند. با این تفاسیر می توان گفت بهتر است برای شروع آموزش برق خودرو به سراغ افرادی بروید که از راهکارهای آموزش خلاقانه استفاده می کنند و می توانند شما را نیز مشتاق به یادگیری نمایند.

تلاش برای بهتر شدن

جستجو برای یادگیری مفاهیم جدید و آموزش آن به شما از دیگر ویژگی های یک مدرس مجرب و حرفه ای است که نباید به سادگی از کنار آن عبور کرد. افرادی که این موضوع چندان برای آن ها اهمیتی ندارد مفاهیم قدیمی و راه انداز را به شما آموزش می دهند؛ اما مدرس های مجرب با جستجو و یادگیری مفاهیم جدید تمام تلاش خود را برای بهتر شدن به کار می گیرند. با انتخاب چنین مدرس هایی در نهایت می توانید با جدیدترین متدها و مفاهیم دنیای برق خودرو آشنا شده و گام های موثرتری را در این راستا بردارید.

تدرس در حوزه موردعلاقه

علاقه به مفاهیمی که قصد آموزش آن ها را دارید کلید موفقیت شما در حوزه تدریس است؛ بنابراین مدرسی را می توان بهترین دانست که به مفاهیم آموزشی خود علاقه فراوانی داشته باشد.

تلاش برای بهبود توانایی ها

یک مدرس عالی در حوزه آموزش برق خودرو همواره در تلاش است تا ایرادات خود را تشخیص داده و آن ها را برطرف سازد. چنین امری اثرات مثبت بسیار زیادی بر بهبود توانایی های آن ها دارد که با تحقق آن شما نیز می توانید شرایط بهتری را حین سپری کردن این دوره ها تجربه کنید.

استفاده بهینه از تکنولوژی ها

مدرس های برتر از تکنولوژی های جدید برای آموزش برق خودرو استفاده می کنند تا به این طریق مفاهیم را بهتر به شما انتقال دهند. هنگام انتخاب یک آموزشگاه برق خودرو حتما سطح امکانات و تکنولوژی های مورداستفاده آن را موردبررسی قرار دهید تا نسبت به مجهز بودن آموزشگاه موردنظر خود اطمینان یابید.

توجه به کیفیت آموزش

آموزش های برق خودرو باید از سطح کیفی بسیار بالایی برخوردار باشند تا بتوانید از آن ها در ادامه بیشترین بهره را ببرید. این آموزش ها زمانی به کیفیت بالایی دست خواهند یافت که دارای زمان بندی مناسبی بوده و به بهترین شکل ممکن انتقال داده شوند. تحقق این موارد بر عهده مدرس برق خودرو است؛ به همین جهت تاکید داریم در انتخاب این افراد دقت عمل بالایی را به کار گیرید.

برخورداری از بهترین ویژگی های اخلاقی و آموزشی

بهترین ویژگی های اخلاقی و آموزشی شامل علاقه به تدریس، تدریس در زمینه موردعلاقه، توجه به مفاهیم پراهمیت، توجه به کیفیت آموزش ها، مسئولیت پذیر بودن و برخورداری از دیدگاه های مثبت برای آموزش برق خودرو می شوند. این مدرسان قادرند تا از بهترین ابزارهای آموزشی کمک گرفته و مفاهیم این حوزه را به شما عزیزان آموزش دهند. چنین امری آموزش در مدت زمانی کوتاه با بالاترین کیفیت را تحقق می بخشد.

انتخاب بهترین آموزشگاه برق خودرو

حال که با مهم ترین ویژگی های یک مدرس برق خودرو آشنا شدید لازم است اشاره ای به ویژگی های بارز بهترین آموزشگاه های برق خودرو داشته باشیم. این ویژگی ها به شرح زیر هستند.

 • بهره مندی از محیط آموزشی مجهز و مناسب
 • بکارگیری مدرس های مجرب و باتجربه
 • استفاده از متدهای روز و ابزارهای جدید
 • برخورداری از گزینه های مناسب دوره های آموزش برق خودرو
 • برگزاری آزمون های استاندارد
 • پشتیبانی از رشته های مختلف برق خودرو
 • ارائه مدارک معتبر و مورد تایید سازمان فنی حرفه ای

آموزش دیاگ

یکی از پیش نیازهای تعمیر خودروهای مدرن تسلط به کامپیوتر خودرو است. به بیان ساده تر شما باید بتوانید ضمن تسلط به فنون مکانیک خودرو اطلاعات دقیقی نیز درباره کامپیوتر خودروها کسب کنید. برای دستیابی به این امر نیاز به یادگیری کار با دستگاه دیاگ دارید که برای بررسی کامپیوتر تعبیه شده بر روی خودروها کاربرد دارد. با استفاده از دستگاه دیاگ می توان ایرادات و خطاهای خودرو را به درستی تشخیص داده و آن ها را برطرف ساخت.

با این تفاسیر می توان گفت آموزش دیاگ به بررسی این خطاها پرداخته و راهکارهای برطرف ساختن آن ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. با شرکت در دوره های آموزش برق خودرو می توانید با سیستم رایانه ای خودروها آشنا شده و آموزش کار با دستگاه های دیاگ را دریافت کنید. نکته ای که بایستی به آن توجه داشته باشید این است که خودرو و نوع دستگاه دیاگ می توانند موجب تغییر در چگونگی استفاده از دستگاه های دیاگ شوند.

اگر به درستی با این مفاهیم آشنا شوید قادر خواهید بود تا در مدت زمان کوتاهی خطاهای مربوط به کامپیوتر خودرو را تشخیص داده و آن ها را برطرف سازید. همچنین این شرایط امکان گسترش دانش را نیز برای شما عزیزان فراهم می سازد تا بتوانید با دستورالعمل های کار کردن با بخش های مختلف دستگاه های دیاگ آشنا شوید. مهم ترین ویژگی های دستگاه های دیاگ به صورت زیر هستند که در آموزش برق خودرو مورد بررسی قرار می گیرند.

 • بررسی میزان آلودگی هوا
 • ایجاد تغییر در کیلومتر خودرو
 • کارایی سنسور اکسیژن
 • شناسایی مشکلات مربوط به سنسورهای ایسیو
 • مشکلات ایسیو خودرو
 • عملکرد جعبه دنده و ترموستات خودرو
 • دور موتور
 • بررسی سرعت خودرو
 • میزان دمای آب رادیاتور
 • وضعیت سیستم تهویه
 • میزان دمای آب رادیاتور
 • پاشیدن سوخت انژکتورها

شرکت در دوره های آموزش برق خودرو دیاگ به شما کمک می کند تا مشکلات موجود را تشخیص داده و برطرف سازید. برای کسب تجارب بیشتر در این زمینه لازم است دوره های تخصصی و زبان های برنامه نویسی آن را پشت سر بگذارید. آشنایی با مراحل دیاگ خودرو یکی از این موارد است که به اختصار شامل مراحل زیر می شوند.

 • وصل نمودن کابل به دیاگ خودرو
 • باز کردن سوئیچ پس از متصل شدن به دیاگ
 • انتخاب نوع دیاگ زدن
 • آغاز فرایند دیاگ
 • دریافت کدهای موجود
 • کد خوانی دیاگ
 • تحلیل داده ها
 • عیب یابی
 • پاک کردن خظاهای موجود و برطرف ساختن آن ها

کدخوانی دیاگ باید به درستی انجام شود؛ چرا که حساسیت زیادی داشته و از مهم ترین مراحل عیب یابی دقیق خودرو است. آموزش برق خودرو به شما کمک می کند تا این فرایند را به بهترین حالت ممکن انجام داده و مانع از بروز خطاهای جدی تر شوید.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که آموزش برق خودرو راهکاری عالی برای آشنایی با مفاهیم و دستورالعمل های عیب و تعمیر ایرادات مربوط به برق خودرو است. شما با انتخاب یک مدرس مجرب و آموزشگاه مجهز و حرفه ای می توانید ضمن یادگیری دقیق مفاهیم برق خودرو موفق به دریافت مدارکی معتبر شده و با دستی پر وارد بازار کار برق خودرو شوید. در این آموزش ها خطاها و مشکلات بخش کامپیوتر خودرو موردبررسی قرار می گیرند و راهکارهای عیب یابی و تعمیر این مشکلات نیز به شما عزیزان انتقال داده می شوند.